League Notes

Closed day for football...
16/10/2019
 The Extra.ie FAI...
read on



also in the news :
16/10/2019
Sligo Leitrim U-13 (...
16/10/2019
Can all clubs please...
16/10/2019
The FAI Referees Department...

Facebook

  • 1
  • 1
  • 1 U14 Boys Champions Merville Utd
  • 1 Sligo Leitrim Kennedy Cup Team
  • 1 U14 Girls Champions Real Tubber

LATEST NEWS

16/10/2019
UNITE THE UNION CHAMPIONS CUP‘BUILDING UNITY THROUGH SPORT’Grassroots Clubs Community Competition...
16/10/2019
 The Extra.ie FAI Senior Cup and the Só Hotels FAI Women’s Senior Cup will take place...
16/10/2019
The following 25 Players are called back to the fourth Trial next Sunday 20th Oct.Venue:    ...
16/10/2019
Trials for U12 continue as follows:Venue:                 Ballisodare...
16/10/2019
Sligo Leitrim U-13 (Players born 2007) Please see attached the list of players to attend the final...
16/10/2019
Can all clubs please note that U11 leagues are non-competitive and therefore scores are irrelevant....

LATEST FIXTURES

Friday 03rd April, 2020
Boys u 16 Grp A
19:00 Strand Celtic vs Boyle Celtic TBC (Pending) Strandhill Village
Saturday 04th April, 2020
Boys u 17
16:00 Arrow Harps vs Merville United TBC (Pending) Riverstown Park
16:00 Boyle Celtic vs Manorhamilton Rangers TBC (Pending) Celtic Park-Boyle
16:00 Calry Bohs vs Strand Celtic TBC (Pending) Hazelwood
Boys u 16 Div One
12:30 Calry Bohs vs St Johns fc TBC (Pending) Astro Dromahair
14:00 Kilglass/Inishcrone vs Benbulben FC TBC (Pending) Michael McGown Park
14:00 Valley Rovers vs Arrow Harps TBC (Pending) Astro Dromahair
20:00 Arrow Harps vs Calry Bohs TBC (Pending) Astro Ballisodare
Boys u 14 Grp A
10:30 Boyle Celtic vs St Johns TBC (Pending) Celtic Park-Boyle
14:00 Carrick Town vs Ballisodare United TBC (Pending) Cleveragh Astro
15:00 Arrow Harps vs Gurteen Celtic TBC (Pending) Riverstown Park
Boys u 14 DIV ONE
11:00 St Johns vs Gurteen Celtic TBC (Pending) Cleveragh Astro
12:30 Ballymote Celtic vs Carrick Town TBC (Pending) Brother Walfrid Park
12:30 Calry Bohs vs Yeats United TBC (Pending) Hazelwood
12:30 Coolaney United vs Benbulben FC TBC (Pending) Cleveragh Astro
12:30 Kilglass/Inishcrone vs Ballisodare United TBC (Pending) Michael McGown Park
Girls u14 GrpA
17:00 Ballisodare United vs Real Tubber TBC (Pending) Astro Ballisodare
Boys u 12 Grpc
15:30 Carrick Town vs Manorhamilton Rangers TBC (Pending) Astro Ballisodare
19:00 Strand Celtic vs Arrow Harps TBC (Pending) Strandhill Village
Monday 06th April, 2020
Boys u 14 Grp A
19:00 St Johns vs Carrick Town TBC (Pending) St Johns
Wednesday 08th April, 2020
Boys u 17
19:00 Strand Celtic vs Ballygawley Celtic TBC (Pending) Strandhill Village
Boys u 16 Div One
17:00 Valley Rovers vs Gurteen Celtic TBC (Pending) Astro Dromahair
Boys u 14 DIV ONE
19:00 Ballymote Celtic vs Manorhamilton Rangers TBC (Pending) IT Astro Ballinode
Thursday 09th April, 2020
Boys u 17
18:30 St Johns vs Merville United TBC (Pending) St Johns
Girls u14 GrpA
19:00 Ballymote Celtic vs Calry Bohs TBC (Pending) Brother Walfrid Park
Saturday 11th April, 2020
Boys u13 GrpA
11:00 Ballymote Celtic vs Arrow Harps TBC (Pending) Brother Walfrid Park
11:00 Boyle Celtic vs Ballisodare United TBC (Pending) Celtic Park-Boyle
17:00 Carrick Town vs Gurteen Celtic TBC (Pending) Showgrounds Carrick-On-Shannon
Boys u 13 Grp B
11:00 Real Tubber vs Kilglass/Inishcrone TBC (Pending) The Showfield Tubbercurry
11:00 St Johns vs Calry Bohs TBC (Pending) St Johns
Boys u 12 GRPA
11:00 Arrow Harps vs Carrick Town TBC (Pending) Riverstown Park
11:00 Ballisodare United vs Merville United TBC (Pending) Astro Ballisodare
11:00 Manorhamilton Rangers vs Boyle Celtic TBC (Pending) Bee Park-Manorhamilton
11:00 St Johns vs Gurteen Celtic TBC (Pending) St Johns
18:45 Manorhamilton Rangers vs Calry Bohs TBC (Pending) Bee Park-Manorhamilton
Wednesday 15th April, 2020
Boys u13 GrpA
19:00 Merville United vs Arrow Harps TBC (Pending) Merville United
Thursday 16th April, 2020
Boys u 13 Grp B
19:00 Strand Celtic vs Kilglass/Inishcrone TBC (Pending) Strandhill Village
Boys u 12 GRPA
19:00 Boyle Celtic vs Arrow Harps TBC (Pending) Celtic Park-Boyle
19:00 Calry Bohs vs Carrick Town TBC (Pending) Hazelwood
19:00 Gurteen Celtic vs Manorhamilton Rangers TBC (Pending) Gurteen Community Park
view all fixtures here

LATEST RESULTS

Friday 13th March, 2020
Boys u13 Grp C
Ballygawley Celtic 3 vs 0 Merville United
Wednesday 11th March, 2020
Girls u 16 Cup
Yeats United 4 vs 0 Arrow Harps
Tuesday 10th March, 2020
Boys u 17
Manorhamilton Rangers 7 vs 1 Ballisodare United
Saturday 07th March, 2020
BOYS U15 GRPA
Dromore Villa 1 vs 1 Manorhamilton Rangers
Carrick Town 2 vs 6 Arrow Harps
BOYS u 15 Div One
Gurteen Celtic 4 vs 0 Valley Rovers
BOYS U15 GRPA
Strand Celtic 1 vs 0 Real Tubber
BOYS u 15 Div One
Benbulben FC 1 vs 3 Boyle Celtic
St Johns 3 vs 1 Calry Bohs
Boys u 17
Valley Rovers 4 vs 2 Calry Bohs
Boyle Celtic 1 vs 5 Strand Celtic
Gaynor u15
Longford 0 vs 4 Inishowen
Mid Western 0 vs 8 Sligo Leitrim
Connacht Cup u14
Merville United 5 vs 4 Boyle Celtic
Gaynor u13
Longford 5 vs 2 Inishowen
Mid Western 0 vs 7 Sligo Leitrim
Boys u13 GrpA
Ballymote Celtic 2 vs 3 Gurteen Celtic
Arrow Harps 4 vs 2 Carrick Town
Boys u 13 Grp B
Kilglass/Inishcrone 0 vs 3 Manorhamilton Rangers
Strand Celtic 2 vs 2 St Johns
Dromore Villa 1 vs 3 Calry Bohs
Boys u13 Grp C
Merville United 1 vs 6 Manorhamilton Rangers
Ballisodare United 0 vs 4 Boyle Celtic
GIRLS u12 GRPB
Valley Rovers 3 vs 0 Ballisodare United
Calry Bohs 2 vs 5 Boyle Celtic
Friday 06th March, 2020
Girls u18
Manorhamilton Rangers 0 vs 5 Yeats United
Connacht Shield u14
Ballymote Celtic 2 vs 3 colemanstpwn utd
Thursday 05th March, 2020
Girls u18
Strand Celtic 0 vs 3 Benbulben FC
view all results here

Event Calendar